Velikost textu:

Aktuality

18. září 2013

ZPRÁVA O NÁVŠTĚVĚ DOPRAVNÍHO HŘIŠTĚ

Ve čtvrtek dne 12. 9. 2013 navštívili žáci naší školy, v rámci výuky, dopravní hřiště ve Žďáře nad Sázavou. Zde nás stejně jako minulý rok celým programem zaměřeným na dopravní výchovu provázela p. Mgr. Plocková.

      Program byl rozdělen na dvě části. První část byla teoretická. Zde si žáci zopakovali základní pravidla, jak se mají jako chodci chovat na chodníku a na silnici, byla jim zdůrazněna důležitost reflexních prvků na oblečení, výbava jejich kola. Dále si připomněli základní dopravní značky a pravidla silničního provozu. Oproti loňskému roku bylo vidět zlepšení znalostí v tomto směru, což považujeme za velice pozitivní.

      Pro žáky z pátého ročníku byl navíc připraven test jejich znalostí s tím, že kdo dosáhl určitého počtu bodů, získal řidičský průkaz na kolo. V testu se děti nejvíce potýkaly s křižovatkami, ostatní otázky zvládaly bez velkých problémů. Z devíti zúčastněných žáků obstálo v testu 6 žáků.

      Druhá část programu byla praktická.  Žáci si mohli jako cyklisté vyzkoušet řešení různých dopravních situací. Tato část činila většině z nich dosti velké problémy. Zapomínali ukazovat změnu směru jízdy, dávat přednost těm, kteří byli na kruhovém objezdu, nedávali přednost v případě odbočení vlevo těm cyklistům, kteří jeli rovně, často jezdili v protisměru atd.

      Zde se nám jasně ukázalo, že převedení teorie do praxe je pro děti tvrdý oříšek. Proto považujeme za velice důležité neustále opakovat s dětmi dopravní výchovu nejen teoreticky, ale také prakticky, protože na silnici se pohybují denně a každá chyba může mít nevratné následky. Z tohoto důvodu je nutné pravidelně zařazovat do výuky návštěvy dopravního hřiště.      

FOTKY Z AKCE BUDOU DOPLNĚNY.                                 Romana Poulová

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email 


Informace o použití

Čas poslední aktualizace: 08.04.2020 v 16:41       Oficiální stránky Škola Řečice © 2011       webdesign: Origine

počítadlo.abz.cz