Velikost textu:

1. listopad 2013

ZPRÁVA O PROJEKTOVÉM DNU

Ve čtvrtek 31.10. se ve škole uskutečnilo projektové vyučování. Výuka byla zaměřena na seznámení se svátkem Halloween, který se tradičně slaví nejenom v anglicky mluvících zemích. Učivo je zařazeno do průřezového tématu Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech.

Na úvod se žáci v českém jazyce seznámili s historií a současností svátku Halloween, také jej porovnávali s naším svátkem Dušičky. V anglickém jazyce zhlédli výukový film, kde se dověděli, jak slaví Halloween tradiční anglická rodina. Rovněž se seznámili s novou slovní zásobou a naučili se pěknou písničku - ti mladší Ten little witches a ti starší Jack - O - Lantern. Nabyté znalosti využili při vyplňování pracovních listů a při luštění křižovek. Ve výtvarné výchově si vyrobili halloweenské šablony a s nimi potom savovou technikou tvořili tričko. Jak je vidět na fotografiích níže, práce se jim opravdu povedla.

halloween na www

PB040031

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace

Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33