Velikost textu:

Mateřská škola

Mateřská škola v Řečici se nachází v Kraji Vysočina, v okrese Žďár nad Sázavou, nedaleko Nového Města na Moravě.

Jsme jednotřídní mateřská škola, která je od 1.1. 2005 součástí právního subjektu Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace.

Se základní školou sdílíme i společnou budovu, nacházející se na kopci nad vesnicí směrem na Radešínskou Svratku. Okolí školy je klidné. Polní cestou se dá bez přecházení silnice dojít do lesa. Hodně využíváme školní hřiště a zahradu za budovou a sportovní areál v obci.

Kapacita školy je 21 dětí,  navštěvují ji  nejen děti z Řečice, ale i z okolních obcí. Děti jsou přijímány na základě správního řízení, se zřetelem k Vnitřní směrnici o přijímání dětí.

Od 1.1. 2011 platí rodiče v MŠ za děti školné ve výši 100 Kč měsíčně.

Provoz MŠ je od 6.30 do 15.30 hod.

Obecné cíle MŠ

• doplňovat rodinnou výchovu, poskytovat dítěti odbornou péči
  • poskytovat dítěti podněty k jeho aktivnímu rozvoji a učení
  • obohacovat denní program dítěte
  • usnadnit dítěti jeho další životní i vzdělávací cestu
  • diagnostikovat speciální vzdělávací potřeby dítěte, poskytovat včasnou speciálně pedagogickou péči

Specifické vzdělávací cíle

• Vést děti ke zdravému životnímu stylu
  • Vést děti ke spolupráci a vzájemnému respektu, odpovědnosti, vytvářet a podporovat schopnost empatie
  • Vytvářet u dětí radostný postoj k životu
  • Podporovat duševní pohodu dětí i zaměstnanců
  • Vzdělání dětí rozvíjet přirozenou cestou, prostřednictvím prožitků, praktických zkušeností, problémového a projektového učení, experimentů
  • Zapojit se do života obce, snažit se o vzájemnou prospěšnost

MŠ je zaměřena na rozvoj řečových, jazykových a sociálních dovedností dětí.

Na základě vypracovaného projektu byla naší MŠ v roce 2013 MŠMT přidělena dotace ve výši 80 000 Kč v rozvojovém programu "Podpora logopedické prevence v roce 2013". Za tyto peníze jsme dětem zakoupili interaktivní tabuli,  výukový program Brepta, logopedické zrcadlo a další pomůcky pro rozvoj řeči dětí.

Hlavní a dlouhodobý cíl MŠ

Vytvořit moderní a pro děti vstřícnou  MŠ, podporující všestranný rozvoj dětí a respektující jejich individuální potřeby.

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace

Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz